İnsanî ve Sosyal Gelişim İNSGEM hayatın akışı içinde bunalan insanlığa soluk aldırabilecek bir çalışma sahasıdır. Kültürel kodları ve manevi değerleri dikkate alıp, pratik ve akademik tecrübeden beslenmektedir.

Sosyal Psikoloji, Psikoloji, Din Psikolojisi, Sosyoloji, Antropoloji, Eğitim, Sosyal Hizmet, Din Psikolojisi, Din Sosyolojisi, Kişisel Gelişim gibi alanların yerli ve millî olma seviyesi tartışmaya açıktır. Bu noktada İnsanî ve Sosyal Gelişim disiplinler arası, bir ilmi disiplin ve ilim dalı olma hedefindedir.

Bu noktada
"İnsanî ve Sosyal Gelişim Merkezi" patent ve marka tescili yapılmıştır.
Markalaşma sürecindeki yol haritamız:
İnsanî ve Sosyal Gelişim Seminerleri
İnsanî ve Sosyal Gelişim Konferansları
İnsanî ve Sosyal Gelişim TV Programları, devam etmektedir.
İnsanî ve Sosyal Gelişim Dersleri (ilk, orta, lise, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesi)
İnsanî ve Sosyal Gelişim Anabilim Dalı İnsanî ve Sosyal Gelişim Enstitüsü, hedeflerimiz arasındadır.
Bu hususta YÖK'e sunulan dosya sonrası açılan "İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi" ve benzeri fakülteler heyecan uyandırmıştır.
İnsan ve fıtrat merkezli yaklaşımla, 35 yıllık eğitim, maddî ve manevî birikimi akademisyen gözüyle insanlarımızla paylaşmak ve aksiyona geçirmek,
İlgi ve bilgi sermayesini; "tohumun toprakla buluşması" anlayışıyla, insanî, ailevî, kurumsal, toplumsal ve küresel gelişim adına, Kamu Kurumları, İş Dünyası, Sivil Toplum Kuruluşları, Gönüllü Kişi ve Kurum işbirliğiyle hayata geçirmek,
İhtiyaç merkezli yaklaşımla, insan tabiatına uygun
verimlilik, rehberlik, danışmanlık ve gelişim yolları aramak,
Evrensel doğruları göz önünde bulundurarak, İnsan Kitabı, Kâinat Kitabı ve İlahî Kitabı, ferdî ve sosyal gelişim açısından okumak, değerlendirmek ve hayata geçirmektir.

İnsanî ve sosyal gelişim, derin ve detaylı bir alan çalışmasıdır. Akademik, yerli ve milli bir ilmi disiplin olma hedefiyle yol almaktadır.

 

Yorumlar   

0 #3 burak 02-05-2010 02:51
basarılarınızın artarak devamını temennı edıyorum hocam :-)
0 #2 İbrahim Cevat Özdemir 31-10-2009 17:55
s.a
Gerek hocam ve gerekse okuyucu kitlesi son derece bilinçli ve manevi donanımları son derece gelişmiş güzel münevver insanlar..
Onur duydum bunca güzel insanı bir arada görmekten.
Saygı ve selam ile
0 #1 BURCU 05-02-2009 10:56
Öncelikle bu siteyi hazırlayan herkesin eline gönlüne sağlık. İzmir'de epeyi bir süre web sayfası hazırladım. Arama motorunu ilk sayfada olması ve butun yazıları aynı puntoda olmaması ve flash effectler olması sitenize renk katacaktır. Ama hocam bu sitede aramak istediğimi bulamadım. Size sorayım risale-i nur araştırıyorum ama nerden nasıl başlıyacağımı bilmiyorum. Engin bilgilerinizle bana yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar...
] :-)

Yorum ekle

Her Seferinde Aşağıdaki Bilgileri Doldurmak İstemiyorsanız Sitemize Üye Olarak Direk Yorum Yapabilirsiz.


Güvenlik kodu
Yenile